sobota, 23 listopada 2013
ZMIANA !
Podczas trwania zadania drugiego nastąpi mała zmiana w składzie grup. Do następującej grupy dołączy Piotr Letkiewicz, a Iga Dudek dołączy do grupy Sandry i Kingi.
ZADANIE II
Naszym kolejnym zadaniem z części humanistycznej było stworzenie skeczu w oparciu o trzy filozofie : cynizm, epikureizm oraz stoicyzm. Najpierw musiałyśmy zapoznać się z powyższymi szkołami. Informacje, które znalazłyśmy na ich temat, zamieściłyśmy na poniższych mapach mentalnych :
Kolejnym krokiem w niniejszym zadaniu było przypomnienie sobie wiadomości na temat : komizmu, kabaretu oraz skeczu.
- Komizm polega na zaskoczeniu odbiorcy, który spodziewa się zupełnie czegoś innego. Rozróżniamy następujące rodzaje komizmu :
- Kabaret forma sztuki widowiskowej, mająca charakter zazwyczaj satyryczny. Widowiska kabaretowe tworzone są przez kilkuosobowe grupy artystów. Zazwyczaj są to grupy stałe. Ekspresja sztuki w przypadku kabaretu polega na prezentowaniu krótkich form, skeczy. Czasami grupy kabaretowe łączą się lub wymieniają członkami, wprowadzając dzięki temu nowe środki wyrazu.
- Skecz (ang. sketch comedy) – kabaretowy lub estradowy krótki utwór literacki , stworzony w celu wywołania śmiechu u widzów. Oparty na żywym dialogu i komicznych sytuacjach. Cechą charakterystyczną skeczu jest zaskakująca puenta, podobnie jak w dowcipie. Niekiedy jednakże puenta staje się zbyteczna, jeżeli treść lub aktorstwo wywołuje zamierzony efekt rozbawienia publiczności.
- komizm postaci - przejawia się najczęściej w wyglądzie zewnętrznym lub zachowaniu postaci.
- komizm słowny - wyraża się bądź w odpowiednio prowadzącym dialogu, bądź w wywołujących wesołość zwrotach i zestawieniach słów
- komizm sytuacyjny - polega na tworzeniu między bohaterami zabawnych dla odbiorcy układów zdarzeń i sytuacji.
0 komentarze:
Prześlij komentarz